5 hlavných prínosov dodatočného filtrovania vody

Pitie vody z vodovodu je všeobecne považované za najzdravší spôsob prijímania tekutín. Ide o lacné riešenie a najmä v našich zemepisných šírkach, kde je pitná voda úplne bežná, aj veľmi populárne. Je však voda z vodovodu určite to najlepšie pre naše zdravie? Pozreli sme sa na hlavné prínosy dodatočného filtrovania vody pre vaše telo.

Mali ste už dnes svojich pár dúškov čistej vody z vodovodu? A ste si naozaj istý, že voda práve z vášho vodovodného kohútika je to najlepšie, čo môžete urobiť pre vaše zdravie? V niektorých oblastiach je kvalita pitnej vody výrazne zhoršená. Ovplyvnené to môže byť stavom potrubia, kvalitou vody v studni alebo vodojemom. Čistá voda z vodovodu teda nemusí byť naozaj taká „čistá“ ako sa môže zdať.

Hoci pitná voda je pravidelne kontrolovaná, v niektorých oblastiach môže mať inú chuť, prípadne viac prvkov, ktoré nemusia byť práve zdraviu prospešné. V pitnej vode sa môže vo zvýšenej miere vyskytovať mangán a železo, ktoré nielenže ovplyvňujú jej vzhľad ale aj chuť. Tú ovplyvňuje aj podiel chlóru, ktorý síce v daných množstvách nie je zdravotne závadný, no jednoducho nemusí chutiť. Riešenie týchto problémov je našťastie veľmi jednoduché a tak si aj vy budete môcť vychutnať čistú vodu presne podľa vašich preferencií. Aké hlavné prínosy ponúka dodatočné filtrovanie vody?

Ideálne pre väčšinu bežných nápojov a na varenie

Filtre vody sú vhodné na studené aj horúce nápoje. Cez filtračnú kanvicu môžete prefiltrovať rôzne druhy tekutín , ako sú napríklad čaje či ovocné šťavy. Prefiltrovanú vodu môžete používať aj na varenie.

Žiadne ťažké kovy a lepšia chuť

Filtrovaná voda je zbavená ťažkých kovov, chlóru a železa, ktoré ovplyvňujú jej chuť. Voda, ktorá je týmto spôsobom upravená je pre naše telo omnoho vhodnejšia, lepšie chutí a prináša väčší pocit sviežosti. Prefiltrovaná voda je pritom vhodná pre všetkých členov rodiny vrátane tých najmenších.

Účinné antibakteriálne vlastnosti filtra

Filtre na vodu sú vybavené aktívnym uhlím, ktoré je impregnované striebrom. To znamená, že filtre majú antibakteriálne vlastnosti. Okrem toho vďaka tejto impregnácii účinne zabraňujú tvorbe baktérií v samotnom filtri.

Voda obohatená o prospešné magnézium

Vhodne zvolený filter vodu obohatí o zdraviu prospešné magnézium. Ak ste sa rozhodli pre dodatočné filtrovanie vody, vybrať si môžete z rôznych typov filtrov. Ak chcete urobiť niečo navyše pre svoje zdravie, zaobstarať si môžete napríklad filter Aquamag, ktorý vodu obohatí o magnézium.

Filtrovaná voda šetrí spotrebiče aj váš čas

Filtrovaná voda je šetrnejšia voči vašim domácim spotrebičom. Chcete si ušetriť množstvo starostí s odstraňovaním vodného kameňa? Pri používaní filtrovanej vody môžete pokojne zabudnúť na usadeniny vodného kameňa v domácich spotrebičov. Vaša rýchlovarná kanvica alebo čajník tak budú stále čisté a bez usadenín.

Rozhodli ste sa pre dodatočné filtrovanie vody? Pozrite si našu ponuku filtračných kanvíc, fľašiek a prídavných filtrov, vďaka ktorým si budete môcť všetky vyššie spomenuté výhody hneď užívať. A najlepšou správou je, že filtrovanie vody nezruinuje váš rodinný rozpočet!